Aktualności 19.07.2023

Rusza nabór zgłoszeń do Śląskiej Nagrody Naukowej 2023

Już po raz kolejny w ramach Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE zostanie wręczona Śląska Nagroda Naukowa. Zachęcamy do zgłaszania siebie lub innych osób, które w szczególny i zauważalny sposób przyczyniają się do rozwoju i promowania śląskiej nauki na arenie krajowej i międzynarodowej.

Nagroda może być przyznana za całokształt osiągnięć lub za osiągnięcia uzyskane w ciągu dwóch lat poprzedzających rok przyznania nagrody. Nabór zgłoszeń w ASP w Katowicach trwa do 15 września 2023 r.

Zgłoszenia przyjmowane są za pośrednictwem formularza.

Śląska Nagroda Naukowa przyznawana jest przez uczelnie współorganizujące Śląski Festiwal Nauki KATOWICE. Osoby nominowane do nagrody wyłaniane są spośród osób pracujących w uczelniach lub kształcących się w szkołach doktorskich zgodnie z własnym harmonogramem i wewnętrzną procedurą każdej uczelni. Osoby nagrodzone wybiera Kapituła Nagrody, w której skład wchodzą przedstawiciele każdej z uczelni. Jej pracami kieruje prof. dr hab. n. med. Katarzyna Mizia-Stec, prorektor ds. nauki i współpracy międzynarodowej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Osoby nagrodzone poznamy podczas 7. Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE.

Więcej informacji o Śląskiej Nagrodzie Naukowej (ŚNN) znajduje się w zakładce „O nagrodzie”.

Poniżej znajdują się dokumenty związane z konkursem: jego regulamin, procedura wyłaniania osób nominowanych w konkursie ŚNN z ASP w Katowicach w ramach ŚFN KATOWICE oraz klauzula informacyjna RODO).

O Nagrodzie:
W ramach Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE wręczana jest Śląska Nagroda Naukowa. Przyznawana jest ona osobom, które w znaczący sposób przyczyniają się do rozwoju nauki i prezentują wybitne osiągnięcia artystyczne, jak również promują śląską naukę na arenie krajowej i międzynarodowej. Może być przyznana za całokształt osiągnięć lub za osiągnięcia uzyskane w ciągu 2 lat poprzedzających rok wręczenia wyróżnienia.
Śląska Nagroda Naukowa przyznawana jest przez uczelnie współorganizujące Śląski Festiwal Nauki KATOWICE. Osoby nominowane do Nagrody wyłaniane są spośród osób pracujących w uczelniach lub kształcących się w szkołach doktorskich zgodnie z własnym harmonogramem i wewnętrzną procedurą każdej Uczelni.
Osoby nagrodzone wybiera Kapituła Nagrody, w której skład wchodzą przedstawiciele każdej z Uczelni. Jej pracami kieruje prof. dr hab. n. med. Katarzyna Mizia-Stec, prorektor ds. nauki i współpracy międzynarodowej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.