3. Edycja warsztatów Design na BezTydzień

„Beztydzień” w gwarze śląskiej oznacza dni powszednie. Design na BezTydzień to warsztaty organizowane przez Wydział Projektowy Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, w których projektowanie towarzyszy uczestnikom od poniedziałku do piątku, a studenci biorą udział w warsztatach prowadzonych przez ekspertów z kraju i z zagranicy, nauczycieli akademickich, przedstawicieli biur projektowych i firm.

Na tydzień zmieniamy ustaloną organizację zajęć na tryb warsztatowy i spotykamy się na całodziennych, intensywnych kursach, których celem jest poszerzenie i doskonalenie kompetencji oraz praca w interdyscyplinarnych zespołach.

Celem wydarzenia jest wymiana dobrych praktyk, otwarcie na najnowsze technologie i metody projektowe, uzupełnienie oferty dydaktycznej o niestandardowe, interesujące zagadnienia. Istotna jest forma – praca w grupie – zmuszająca do większej otwartości i komunikacji, pozwalająca uzyskać inną jakość.

Z szerokiej oferty studenci wybierają warsztaty i wykłady poszerzające ich zainteresowania i wspierające indywidualny rozwój. Dodatkowym atutem jest integracja studentów, którzy mają okazję pracować w międzykierunkowych zespołach.

• Program 3. edycji Design na BezTydzień

Tydzień warsztatowy Design na BezTydzień rozpoczynamy wykładem Stephan’a Thiel’a Designers as facilitators. Social responsibility in the digital world, w sali kinowej o godz. 8:50.

Tegoroczne warsztaty podzielone są na 3 grupy:

I. Warsztaty obowiązkowe dla studentów 1 i 2 roku studiów I stopnia

II. Warsztaty do wyboru dla studentów 3 i 4 roku studiów I stopnia

SZCZEGÓŁY

Studenci uczestniczą w warsztatach obejmujących 3 dni (w jednym warsztacie 3-dniowym lub jednym warsztacie jednodniowym i jednym dwudniowym). Dodatkowo dla studentów 4 roku prowadzone są konsultacje prac dyplomowych.

III. Warsztaty do wyboru dla studentów 1 i 2 roku studiów II stopnia

SZCZEGÓŁY

Studenci wybierają po dwa dwudniowe warsztaty.

Oprócz udziału w warsztatach studenci uczestniczą w zajęciach teoretycznych zgodnie z harmonogramem tygodnia warsztatowego.

Na warsztaty przewidziane są limity przyjęć.

Wybory odbędą się dwuetapowo w dniach 12 i 13 listopada 2019.