Ogłoszenia o naborze uczestników
-
Pierwsza sesja szkoleń stacjonarnych dot. projektowania uniwersalnego
Pierwszy zjazd szkoleniowy odbędzie się w dniach 7–10 marca 2022 w budynkach Akademii.
Tematyka szkoleń jest obszerna i obejmuje wszystkie aktywności projektowe podejmowane na Wydziale Projektowym:
– Dostępność przestrzeni i obiektów użyteczności publicznej
– Dostępność produktów cyfrowych
– Dostępność usług
– Dostępność produktów.W szkoleniach mogą brać udział nauczyciele akademiccy prowadzący zajęcia na kierunkach wzornictwo i projektowanie graficzne.
1. Dostępne projektowanie dokumentów i treści – standardy i praktyka / 7–10 marca
2. Dostępne projektowanie w mediach cyfrowych – standardy i praktyka / 7–10 marca
3. Dostępne projektowanie przestrzeni publicznych – standardy i praktyka / 7–10 marca
4. Dostępne projektowanie wydarzeń kulturalnych – standardy i praktyka / 7–10 marca
5. Dostępne projektowanie budynków użyteczności publicznej i inkluzywnych systemów wayfinding – standardy i praktyka / 9–10 marcaSzczegółowe informacje o programie szkoleń
Zainteresowanych prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego online do 1 marca 2022 i wybór jednego ze szkoleń. Szkolenia są prowadzone równolegle – cztery w dniach 7–10 marca i jedno w dniach 9–10 marca.
Regulamin udziału w projekcie
-
konferencje krajowe i zagraniczne
Zapraszamy do zgłaszania się na wyjazdy na konferencje krajowe i zagraniczne z zakresu projektowania uniwersalnego w roku 2022 w ramach projektu „Uniwersalne projektowanie podstawą programów kształcenia na kierunkach projektowych ASP w Katowicach – program szkoleń kadry dydaktycznej”.
Dla kogo:
Kadra dydaktyczna prowadząca zajęcia na kierunkach wzornictwo i projektowanie graficzne
Konferencja powinna być związana z tematem projektowania uniwersalnego. Celem udziału jest podnoszenie kompetencji dydaktycznych, a uczestnicy projektu zobowiązani są do praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy i umiejętności w zajęciach ze studentami w wymiarze co najmniej jednego semestru (z uwzględnieniem w sylabusie). W formularzu zgłoszeniowym należy wskazać w programie konferencji zagadnienia z zakresu projektowania uniwersalnego, które zostaną wykorzystane w programie kształcenia.
Zgłaszający się we własnym zakresie wyszukują możliwości udziału w konferencjach. W miarę możliwości powinny być one realizowane w okresie wakacji lub innym terminie, który nie koliduje z zajęciami dydaktycznymi.
Finansowanie:
- opłata za udział,
- koszty delegacji zgodnie z Rozporządzeniem z dnia 29 stycznia 2013 r. w sprawie należności przysługujących pracownikowi zatrudnionemu w państwowej lub samorządowej jednostce sfery budżetowej z tytułu podróży służbowej (Dz. U. z 2013 r. poz. 167), z zastrzeżeniem § 2 ust. 9 i 10 Regulaminu udziału w projekcie.
Warunkiem udziału w konferencjach zagranicznych jest znajomość języka angielskiego na poziomie co najmniej B1.
Kryteria naboru:- formalne: wypełnienie do 18 kwietnia 2022 r. formularza zgłoszeniowego online (po zalogowaniu w domenie @aspkat.edu.pl), w tym dołączenie oferty zawierającej termin i program konferencji oraz wysokość opłaty za udział,
- merytoryczne: uzasadnienie wykorzystania zdobytej wiedzy w procesie dydaktycznym.
Warunkiem przyznania dofinansowania jest akceptacja Regulaminu udziału w projekcie, w tym złożenie oświadczeń, o których mowa w § 2 ust. 5 Regulaminu.
Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.
O projekcie
Kontakt:
Biuro Projektu
renata.lipczak@asp.katowice.pl
tel. 32 75 87 681