Design32. Najlepsze dyplomy projektowe Akademii Sztuk Pięknych 2017 – konkurs i wystawa.
Wydział Projektowy 22.01.2018

Design32. Najlepsze dyplomy projektowe Akademii Sztuk Pięknych 2017 – konkurs i wystawa.

Ósma edycja. Po raz pierwszy w dwóch miastach. Design 32 to nietypowy konkurs. Nie można się do niego zgłosić, potrzebna jest nominacja jednej z ośmiu uczelni artystycznych.

Dzięki inicjatywie Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach 14 kwietnia 2018 roku poznamy autora najlepszego dyplomu projektowego 2017 roku. Akademie Sztuk Pięknych w Katowicach, Krakowie, Łodzi, Warszawie, Wrocławiu oraz Akademia Sztuki w Szczecinie i Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu mogą zgłosić po cztery prace dyplomowe. Wyboru najlepszej dokonują jurorzy. W tym roku w międzynarodowym składzie. Do grona ekspertów dołączył między innymi Rasmus Holscher, znany z pracy przy projektach przystanku autobusowego dla Kopenhagi, dachowego systemu solarnego iRoof, wózków dziecięcych Seed Papilio.

Nagrodą główną w Konkursie jest Nagroda Rektorów Akademii Sztuk Pięknych, z którą wiąże się nagroda finansowa. Dodatkowo przyznane zostaną także: Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Nagroda Prezydenta Miasta Katowice, Nagroda Marszałka Województwa Śląskiego oraz wyróżnienia honorowe.

Wystawa pokonkursowa najpierw będzie prezentowana w Katowickim Rondzie Sztuki (14 kwietnia – 6 maja), a następnie podczas festiwalu „Łódź Design Festival” – Międzynarodowego Festiwalu designu w Łodzi.