Efekty uczenia się

Potwierdzenie efektów uczenia się wychodzi naprzeciw potrzebom uczenia się przez całe życie i ułatwienia dostępu do studiów wyższych osobom posiadającym doświadczenie zawodowe. Formalny proces weryfikacji posiadanych przez osoby zainteresowane efektów uczenia się to sprawdzenie zdobytej wiedzy, umiejętności i kompetencji społecznych uzyskanych poza systemem studiów.

Szczegółowe zasady potwierdzania efektów uczenia się zawarte są w Regulaminie potwierdzania w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach efektów uczenia się uzyskanych w procesie uczenia się poza systemem studiów. 

 • Termin składania wniosków

  Osoby zainteresowane są proszone o złożenie wniosku, w którym będą przedstawione dowody na to, że udało im się osiągnąć określone efekty uczenia się na poziomie programu studiów jak i dla poszczególnych przedmiotów, w ramach których chcą się ubiegać o uznanie. Osoby zostaną poddane egzaminowi sprawdzającemu w zakresie zadeklarowanych efektów uczenia się adekwatnemu metodom weryfikacji efektów kształcenia osiąganych przez studentów ASP.

  Wniosek składa się w terminie 15 kwietnia – 30 kwietnia br. z wyjątkiem sobót i niedziel w:

  DZIALE KSZTAŁCENIA I STUDENTÓW: Katowice, ul. Raciborska 37, pok. 105, godz. 10.00 do 15.00. 

  Weryfikacja formalna wniosku odbywa się w okresie 21 dni od daty zamknięcia naboru.

  Weryfikacja merytoryczna wraz z procedurą potwierdzenia efektów uczenia się przez Wydziałową Komisję ds. potwierdzenia efektów uczenia się zdobytych poza systemem studiów odbywa się w okresie nie dłuższym niż 45 dni od daty weryfikacji formalnej.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.