Aktualności 06.03.2019

Zrób swój Plac na Glanc

Katowice Miasto Ogrodów otwiera swój sztandarowy projekt rewitalizacyjny – Plac na Glanc – na młodych projektantów i zaprasza do udziału w warsztatach projektowo-badawczych 30 i 31 marca.

W warsztatach mogą wziąć udział studenci i absolwenci wzornictwa przemysłowego, projektowania graficznego i multimediów. Wraz z grupą studentów i absolwentów  m.in. architektury, urbanistyki, ale również kierunków humanistycznych, podzieleni na mniejsze grupy zadaniowe, stworzą kilka alternatywnych projektów rewitalizacji podwórka przy ul. Dyrekcyjnej 3 w Katowicach.

Autorzy najlepszego projektu otrzymają nagrodę 2 000 zł oraz będą mogli wziąć udział w dalszych pracach wdrożeniowych, za które przewidziane jest honorarium 4 000 zł łącznie.
Na zgłoszenia uczestników uzupełnione o pracę wstępną Miasto Ogrodów czeka do 24 marca.

Pełen regulamin warsztatów i formularz zgłoszeniowy na stronie:

Plac na Glanc to konkurs, w którym mieszkańcy Katowic zgłaszają swoje podwórka wymagające rewitalizacji. Spośród zgłoszeń wybierana jest jedno miejsce, które najlepiej spełnia warunki. Następnie mieszkańcy wraz z projektantami pracują podczas warsztatów nad stworzeniem projektu wymarzonego podwórka. Na finał za projekt zabierają się budowlańcy. Koszty pokrywa instytucja Katowice Miasto Ogrodów oraz prywatni sponsorzy.