Aktualności 01.12.2021

Zmarł prof. Stanisław Tabisz

W latach 2012–2020 był Rektorem Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

Studiował na ASP w Krakowie na Wydziale Grafiki i na Wydziale Malarstwa, gdzie w 1982 r. obronił dyplom. Zajmował się się malarstwem, rysunkiem, scenografią, krytyką sztuki. Jego obrazy i rysunki są zaliczane do nurtu surrealistycznego. Zrealizował scenografię do koncertów Zbigniewa Preisnera (Teatr Stary w Krakowie 1999, Teatr Narodowy w Warszawie 2001). W latach 1983–88 występował także w kabarecie „Piwnica pod Baranami”.

Był członkiem członkiem Zarządu Głównego ZPAP (1995–99), a od r. 2002 Prezesem Okręgu Krakowskiego. Był inicjatorem Nagrody im. Witolda Wojtkiewicza przyznawanej za najlepszą wystawę prezentowaną w Krakowie, przez Okręg Krakowski ZPAP.

W 2020 otrzymał Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia organizacyjne.