Aktualności 07.02.2023

Wystawa grafik Wawrzyńca Strzemiecznego w Galerii Koszarowa 19

Finisaż w środę 8 lutego o godzinie 13.00

Używam abstrakcji jako języka do komunikacji i zdaję sobie sprawę, że nie jest on zawsze wystarczający. W swoich poszukiwaniach skupiam się na tym co pozostaje po nas, ludziach. Na śladach jakie zostawiamy po sobie oraz na upływającym czasie.

Entropia wszystkiego wydaje się główną zasadą „maszyny czasu” w jakiej żyjemy na co dzień. Każdego więc dnia porządkujemy naszą rzeczywistość, w przekonaniu, że da nam to poczucie sensu i równowagi. Element anarchii i ewolucji jest w kręgu moich zainteresowań. To tak jakby oglądać rzeczywistość pod lupą i widzieć jej schemat w prawdziwej, wciąż zmieniającej się strukturze.

Zmiennokształtna, nieokreślona i chaotyczna forma, jest sposobem na wyrażanie głównych treści  w moich pracach.

Wawrzyniec Strzemieczny
Studia w Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, Wydział Grafiki i Malarstwa, Katedra Grafiki Warsztatowej. Od 2004 zatrudniony na stanowisku adiunkta w Pracowni Podstaw Projektowania Graficznego na Wydziale Tkaniny i Ubioru.

W 2013 roku uzyskał stopień doktora w dyscyplinie sztuk pięknych z grafiki warsztatowej. Od 2018 adiunkt w Pracowni Technik Drzeworytniczych i Książki Artystycznej w Instytucie Grafiki Artystycznej prof. Dariusza Kacy. Twórczość w zakresie druku wypukłego, grafiki projektowej i komputerowej.

Wystawy w kraju i za granicą

• I Ogólnopolski Konkursu Grafiki im. LudwigaMeidnera, Oleśnica, 2008;
  • Isik University & Istambul Museum of graphic Arts,