Aktualności 04.10.2019

SZYBKO / NIELUDZKO

Studenci ASP w Katowicach na wystawie w Poznaniu.

Wszystko jest szybkie, za szybkie i nieładnie szybkie. Jak jest za szybko, jest nieludzko, choć czasem szybkość wywodzi się z ludzkości. Czas, czas, czas i nie ma się czasu, żeby myśleć za dużo. Myśleć nad wymyślaniem. Szybkość jest surowa, nie ma w niej miejsca na górnolotne formy, na dzikie wymysły, maski i fasady.

Na szybko robi się rzeczy wolne. Wolne od niepotrzebnych ceregieli. A wolność jest ludzka. Prace przez nas prezentowane są jak najbardziej szybko surowe i jak najbardziej ludzko wolne. My tyko je nieludzko zamykamy w przestrzeni, żeby zwolniły na chwilę na czas obejrzenia.

Wystawa SZYBKO / NIELUDZKO pokazuje to, co nas urzeka w beztroskiej swobodzie tworzenia, za którą ukrywa się szybkość działania. Szybkie zdjęcia cyknięte w chwilach uniesienia albo słodkiej melancholii. Szybkość rzeczywistości zamknięta refleksyjnie na płótnie. Szybkie, ale za to maksymalnie szczere słowa wypowiedziane bez zastanowienia. Szybkie idee, które przychodzą do głowy i równie szybko uciekają. Szybka analiza szybkiego życia.

Szybkość jako idea powstała tu na szybko, ale teraz już spokojnie.
____
Wernisaż 8 października 2019, godzina 18:00, Scena Otwarta ul. Ratajczaka 20.
Kuratorki: Malwina Lirka, Katarzyna Wasilewska, Adriana Sobkowiak, Agata Kawczyńska, Oriana Radziuk

W wystawie udział biorą studenci z Katedry Grafiki: Jan Kowal i Marcin Zonnenberg.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.