Sukces ASP w Katowicach w konkursie „Nowa Fala. Malarstwo”
W pierwszej edycji ogólnopolskiego konkursu „Nowa Fala. Malarstwo” zgłoszono 1391 prac. II i III miejsce zdobyły osoby związane z Akademią Sztuk Pięknych w Katowicach.
W konkursie „Nowa Fala. Malarstwo” (organizowanym przez SEKA Art) wyróżniono twórczynie i twórców do 35. roku życia.
Z radością informujemy, że w tej edycji dwie nagrody trafiły do osób związanych z ASP w Katowicach:
- Ksawery Sajdak – II nagroda (kategoria Artysta Profesjonalny)
- Kornel Leśniak – III nagroda
Gratulujemy i dziękujemy za świetną reprezentację naszej uczelni.
O konkursie (najważniejsze zasady)
Konkurs jest skierowany do osób artystycznych do 35 lat i ma zasięg ogólnopolski.
Uczestniczki i uczestnicy zgłaszali dokładnie 3 obrazy wykonane w latach 2020–2025 (prace nie powinny być wcześniej nagradzane).
Nabór odbywał się online, a konkurs miał etap selekcji i etap finałowy z dostarczeniem oryginałów prac do oceny jury.
Wystawa i aukcja Prace laureatów można oglądać na wystawie pokonkursowej w Warszawie (ul. Zabraniecka 78) do 21 marca 2026 r. Tego dnia odbędzie się również finisaż połączony z aukcją prac finalistów.