Studenckie Biennale Małej Formy Rzeźbiarskiej
Aktualności 21.12.2021

Studenckie Biennale Małej Formy Rzeźbiarskiej

Nagroda dla studentki ASP w Katowicach

Celem konkursu jest kreowanie i wyróżnianie ciekawych postaw artystycznych studentów szkół wyższych. Propagowanie małej formy rzeźbiarskiej, sztuki medalierskiej, nowatorskiej myśli i koncepcji rzeźbiarskiej.

Studenckie Biennale Małej Formy Rzeźbiarskiej im. prof. Józefa Kopczyńskiego jest szóstą edycją konkursu na formę kameralną organizowanego przez Wydział Rzeźby UAP. Konkurs dedykowany jest pamięci profesora Józefa Kopczyńskiego, wybitnego artysty i cenionego pedagoga uczelni – 1955–2006 – dawnej Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu; obecnie Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu.

W tegorocznej edycji konkursu Nagrodę Specjalną Redakcji Magazynu Contemporary Lynx otrzymała NICOLA RAJDA, studentka ASP w Katowicach za pracę SKIN I (2021 / porcelana, płyta MDF / 15x15x5,5 cm).