Aktualności 17.11.2017

Projektowanie w praktyce

Prezentacje i warsztaty firm zainteresowanych przyjmowaniem studentów na praktykę zawodową.

Uczestnicy: warsztaty są dedykowane wszystkim studentom 2 roku studiów I stopnia oraz studentom 3 roku I stopnia, którzy przenosili praktykę na 3 rok, na kierunkach Wzornictwo i Projektowanie Graficzne

„Projektowanie w praktyce” to cykl spotkań z przedstawicielami firm, o profilach działalności pokrywających się z profilami studiów na Wydziale Projektowym, zainteresowanych przyjmowaniem studentów Katowickiej ASP na letnią praktykę zawodową. Spotkania mają celu zapoznanie studentów z firmami, przedstawienie przykładowych zagadnień podejmowanych w ramach praktyki oraz ułatwienie świadomego wyboru miejsca praktyki.

• Firma C&C TECHNOLOGY

14 grudnia, godz 9.00 – 12.30
    Budynek przy ul. Raciborskiej 50, sala 202
    Kontakt/rekrutacja: magdalena.dabrowska-biniek@asp.katowice.pl
    Liczba uczestników:  20 osób.
    Warsztaty dedykowane studentom 2 roku studiów licencjackich z kierunków Wzornictwo i Projektowanie Graficzne

C&C Technology
    Projektujemy, tworzymy i wdrażamy oryginalne rozwiązania z zakresu systemów zabezpieczeń i healthcare. Jesteśmy zespołem specjalistów IT, którego celem jest tworzenie innowacyjnych systemów i produktów na potrzeby Grupy TKH. Nasze rozwiązania trafiają do wielu klientów na całym świecie.

Opis warsztatów:
    Wprowadzenie – Prezentacja firmy C&C Technology (czym zajmuje się firma z branży IT, jak pracuje Dział UX/UI, zrealizowane projekty). Wprowadzenie studentów do zadania realizowanego w trakcie warsztatu. Definiowanie problemu – Prowadzący warsztat wspólnie ze studentami, dokonają analizy problemu projektowego w oparciu o dostępne informacje i wspólnie ustalą wymagania projektowe. Projektowanie – Studenci zostaną podzieleni na zespoły, które będą pracować nad rozwiązaniem problemu projektowego. Nastąpi to, poprzez generowanie i szkicowanie pomysłów, ich selekcję i wybór najbardziej obiecujących rozwiązań.

• Firma Netizens

14 grudnia, godz. 14.00 – 18.00
    Koszarowa 19, sala 007 / Raciborska 50, sala 202
    Kontakt/rekrutacja: magdalena.dabrowska-biniek@asp.katowice.pl
    Liczba uczestników: 20 osób

Warsztaty będą podzielone na cztery części: prezentacja, problemy, rozwiązanie, podsumowanie.
    Prezentacja – przedstawienie naszych technologii, produktów i rozwiązań, które stworzyliśmy (konkretne case studies dotyczące m.in. beaconów - małe nadajniki komunikujące się ze smartfonem, MovStata - system do analizy ruchu w czasie rzeczywistym czy GoodieBoxa - połączenie aplikacji mobilnej i maszyny vendingowej)
    Problemy – zapoznanie studentów z problemami, nad którymi będą pracować w ramach warsztatów. Opis problemu, grupy docelowej, ograniczeń. Chcemy, żeby problemy były na różnych „biegunach”, czyli zarówno zaangażowane społecznie, związane np. z brakiem dostępności danej grupy do konkretnych miejsc, ale też „lżejsze”, wymagające bardziej marketingowego podejścia.
    Rozwiązanie – Grupa studentów wybiera lub losuje problem. Studenci tworzą flow rozwiązania danego problemu z wykorzystaniem dostępnych naszych technologii, narzędzi i produktów. Zaprezentowanie stworzonego rozwiązania przez liderów grup.
    Podsumowanie warsztatów.

Netizens to software house, który jest dostawcą rozwiązań technologicznych dla agencji interaktywnych, startupów oraz klientów, którzy stawiają na innowacje w marketingu. Projekty realizowane przez Netizens dotyczą m.in. stron WWW, aplikacji mobilnych, dedykowanych rozwiązań IT czy projektowania interaktywnych instalacji. Firma z Katowic może pochwalić się także własnym działem R&D, którego zadaniem jest praca nad wdrożeniami autorskich produktów z pogranicza techniki, elektroniki i informatyki.

• Jak zmieścić słonia w pudełku? – warsztaty przygotowane przez Wzorro Design

14 grudnia, godz. 9.00 – 12.30
    Sala 007, Koszarowa 19
    Kontakt/rekrutacja: magdalena.dabrowska-biniek@asp.katowice.pl
    Prowadzący: Marcin Krater, Wzorro Design
    ilość uczestników: 12

Wyzwaniem projektowym jest zaproponowanie trzech aranżacji wystaw według różnych wytycznych projektowych. Studenci będą musieli się zmierzyć nie tylko z odpowiednim wyeksponowaniem obiektu / obiektów wystawienniczych, ale także zadbać o ich odpowiedni anturaż. Uczestnicy warsztatów będą musieli zaproponować rozwiązania projektowe adekwatne do wytycznych znajdujących się w briefie. Wyzwaniem projektowym są m.in. zaproponowanie tła ekspozycji, ekspozytorów, dobranie odpowiedniej typografii, wielkości tekstów, wysokości, tak aby była czytelna dla różnych grup odbiorców.