Aktualności 29.03.2023

Peryferie przy Raciborskiej 50

Pracownia grafiki cyfrowej zaprasza na wykład, prezentacje projektów oraz konsultacje z Michałem Chojeckim z Oficyny Peryferie.

Michał Chojecki / Oficyna Peryferie
Artysta wizualny, pedagog, kurator projektów wydawniczych. Jego twórczość koncentruje się na publikacjach artystycznych, ze szczególnym naciskiem na art booki i ziny.

Studiował na Wydziale Grafiki w Warszawie w latach 2004-2009. Dyplom z wyróżnieniem rektorskim w Pracowni Multimedialnej Kreacji Artystycznej pod opieką profesora Stanisława Wieczorka. W 2015 obronił tytuł doktora sztuki za pracę „Co liczy się naprawdę”. Od 2009 pracuje na macierzystej uczelni. W latach 2009-2018 asystent w Pracowni Malarstwa prof. Pawła Nowaka, od 2019 prowadzi I Pracownię Rysunku i Malarstwa dla lat I-II. Laureat licznych stypendiów artystycznych: Ministra Kultury (2008-2009), Młoda Polska NCK (2015), Stypendium Artystycznego m.st. Warszawy (2015), z budżetu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2020).

Autor wystaw indywidualnych i interdyscyplinarnych projektów artystycznych. Twórca i prowadzący kilkuset szkoleń z pogranicza rzemiosła i sztuki, m.in. warsztatów introligatorskich, drukarskich (sitodruk, risografia) i publikacyjnych. Dwukrotnie, na zaproszenie KABK Royal Academy of Arts w Hadze (Holandia) prowadził zajęcia z tworzenia publikacji artystycznych (2016 i 2017).

Autor podręcznika introligatorskiego dla artystów „Jak zrobić książkę?” oraz wielu zinów i artbooków („A New Map of Africa”, „Co liczy się naprawdę”, „What is, what was and what will happen”, „No Negotiations”). Od 2014 roku prowadzi wydawnictwo i pracownię drukarską Oficyna Peryferie, którego misją jest popularyzacja i promocja niszowych form grafiki i publikacji artystycznych.