Aktualności 14.09.2021

Najpiękniejsza książka roku

Nagrody i wyróżnienia dla wykładowczyń, absolwentek i Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.

Podczas odbywających się w Warszawie 11. Targów Książki, Polskie Towarzystwo Wydawców Książek po raz 61. przyznało nagrody i wyróżnienia w konkursie na Najpiękniejszą Książkę Roku (2020).

Trzy wyróżnienia w kategorii Książki naukowe, popularnonaukowe (humanistyka) zdobyły nasze wykładowczynie za projekty książek wydanych przez Akademię Sztuk Pięknych w Katowicach:

Gdy droga staje się formą. Szkice w podróżySławomir Brzoska
Projekt graficzny: Paulina Urbańska
Wydawca: Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu
Współwydawca: Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach
Druk i oprawa: Drukarnia AKAPIT, Lublin

Kierunek Gruba / Chemin des Mines – redakcja Weronika Siupka
Opracowanie graficzne: Zofia Oslislo-Piekarska
Wydawca: Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach
Współwydawca: Université de Namur, Belgia
Druk i oprawa: Drukarnia PETIT, Skład-Druk-Oprawa, Lublin

Przestrzenie międzyprzestrzeni (Hommage à Otto Freundlich) – redakcja naukowa Roman Lewandowski
Projekt graficzny: Anna Kopaczewska
Wydawca: Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach
Druk i oprawa: Drukarnia PETIT, Skład-Druk-Oprawa, Lublin

Główną nagrodę w tej samej kategorii otrzymała nasza absolwentka Daria Malicka za projekt publikacji: Hermitage. O miejscach myślenia. Esej wizualny w trzech częściach z appendixem.

Dwa wyróżnienia zostały przyznane naszej absolwentce – Marcie Gawin za książki:
Kronika Parkowa. 70 ciekawostek na 70-lecie Parku Śląskiego (wydawca Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku im. Gen. Jerzego Ziętka, Chorzów)
oraz
Obrazy zmieniającego się świata. Fotografie Górnego Śląska (wydawca Instytucja Kultury Ars Cameralis Silesiae Superiors, Katowice)

Wyróżnienie zdobyła również nasza absolwentka Nikola Kucharska za książkę Fakty i plotki o smokach (wydawnictwo Nasza Księgarnia, Warszawa).

Wyróżnienia powędrowały także do współpracujących z nami drukarń.
Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy.

Zapraszamy do bliższego zapoznania się z naszymi publikacjami: https://asp.katowice.pl/uczelnia/wydawnictwa