Aktualności 18.02.2020

Nagrody w śniegu

Mistrzostwa Polski w Rzeźbie w Śniegu w Szklarskiej Porębie – dwie nagrody dla twórców z ASP w Katowicach.

Reprezentacja ASP w Katowicach zdobyła dwie nagrodu podczas Mistrzostw Polski w Rzeźbie w Śniegu w Szklarskiej Porębie. Po raz trzeci z rzędu zespół katowickiej ASP, pod kierownictwem Tomasza Koclęgi, otrzymał Nagrodę Publiczności dodatkowo zdobył jeszcze trzecią nagrodę.

Relacja Tomasz Koclęgi:
Pomimo trudnych warunków atmosferycznych,  padającego deszczu i topniejącego "w oczach" śniegu, jako jedyna uczalnia zdobyliśmy dwie nagrody.
Miejsce na podium wywalczyła rzeźba pod tytułem ,,Radio”, zaprojektowana przez Piotra Puchera (W.P.), a wykonana przez autora  wraz z zespołem, który tworzyli  Michał Goliszewski (W.P.) oraz Krzysztof Momot (W.A.). Warto dodać, że trofea te dołączają do grona innych nagród zdobytych przez naszych studentów w porzednich edycjach konkursu, tworząc już pokaźną kolekcję pięciu statuetek. Mistrzostwa te są częścią Festiwalu Trójka Górom, który realizowany jest we współpracy z PR III Polskiego Radia. Wydarzenie to przyciąga liczne media i jest szeroko relacjonowane na antenach ogólnoposkich. Praca katowickich studentów odbiła się szerokim medialnym echem i była prezentowana w wielu telewizjach i omawiana na antenie radiowej Trójki.

Tomasz Koclęga

• magister sztuki