Aktualności 08.12.2019

Mikołaj w Akademii – tym razem 8 grudnia

Pierwsza gwiazdka, leśna girlanda, papierowe kryształy, renifer, który zamieszka na choince, elfy, lampiony, taśka na prezenty, kula śniegula, ozdobne wieńce – chcecie mieć magiczne Święta? Razem z Mikołajem i jego pomocnikami wszystkie te atrakcje stworzycie sobie własnoręcznie. Zapraszamy dzieci w każdym wieku.

W PROGRAMIE:
Zaczynamy od malowania zimowych masek pod świąteczną choinką, by w pełnej krasie sfotografować się na pamiątkowym polaroidzie ze Świętym Mikołajem!
Iwona Wilczek i Marcin Wiśniewski

Pierwsza gwiazdka / HOL
Daria Wollman i Justyna Korzeń
By nie musieć niecierpliwie wyczekiwać pierwszej gwiazdki, zaprosimy ją na Wasze okno, choinkę lub lampę.
Możesz przynieść ze sobą rolki po papierze.

Leśna girlanda / HOL
Agata Klasińska i Julia Nowakowska
Świątecznym choinkom najpiękniej w naturalnych ozdobach, więc upleciemy im łańcuchy z kolorowych szyszek.
Możesz przynieść ze sobą szyszki ze spaceru.

Papierowe kryształy / HOL
Justyna Kubista i Natalia Kubaszczyk
Kilka prostych zgięć i z niepozornej makulatury złożymy niepowtarzalne, kryształowe wisiorki choinkowe.
Możesz przynieść ze sobą stary zeszyt szkolny.

Renifer / HOL
Milena Kebede i Paulina Rzeźnik
Ozdoba choinkowa, podkładka lub prezent dla najlepszego przyjaciela? Oto renifer, który sprawdzi się dobrze we wszystkich rolach.
Możesz przynieść ze sobą patyczki ze spaceru.

Lapońskie elfy / ANTRESOLA
Martyna Pinkowska i Monika Falkus
Z zapomnianych tekstyliów wyczarujemy lapońskie elfy – zręcznych pomocników Mikołaja – naszych nowych przyjaciół.
Możesz przynieść ze sobą rękawiczkę bez pary.

Lampiony / ANTRESOLA
Agnieszka Pajda i Magdalena Niemiec
Kolejny słoik po dżemie pusty? Nie musi być bezużyteczny – stworzymy z niego piękny lampion, który rozjaśni zimowe wieczory!
Możesz przynieść ze sobą nieduży, pusty słoik.

Anielskie geszynki / ANTRESOLA
Dorota Bujak i Magdalena Pasternak
Wszyscy uwielbiamy dostawać prezenty, ale czy umiemy je także dawać? Z odrobiną anielskiej cierpliwości pięknie je zapakujemy.
Możesz przynieść ze sobą rolki po papierze.

Mikołajowa taśka / ANTRESOLA
Katarzyna Nowakowska i Maja Wieczorek
Elfy dbają niestrudzenie, by wszystkie prezenty trafiły do Mikołajowej torby na czas. Coś nam mówi, że Tobie też przyda się taka taśka na fanty! Ty również możesz być Mikołajem!
Możesz przynieść ze sobą niechciany T-shirt.

Kula Śniegula / HOL BIBLIOTECZNY
Natalia Wirmańska i Zuzanna Distel
Zachowamy magiczną atmosferę świąt i biały puch śniegowy na dłużej, w niezwykłej szklanej kuli.
Możesz przynieść ze sobą słoiczek z zakrętką.

Ozdobne wieńce / HOL BIBLIOTECZNY
Anna Pawluszkiewicz i Dominika Wollman
Uwijemy świąteczny wieniec z zapomnianych książek z lamusa, którego piękno będzie skrywać zapomniane historie.
Możesz przynieść ze sobą zniszczoną książkę.

Kubraczki / RESTAURACJA
Kinga Bugdol i Barbara Bugdol
Na zimowe chłody przygotujemy ciepłe kubraczki, które w duchu karnawału, przebiorą nasze kubeczki nie do poznania.
Możesz przynieść ze sobą nielubiany kubek.

Paluchy lizać! / RESTAURACJA
Marta Staciwa i Weronika Połap
W Bufecie Gruszki na Wierzbie zorganizujemy manufakturę świątecznych maszketów. Będzie tam na Was czekać także pyszna lemoniada i każdy głodomór znajdzie dla siebie coś na ząb.

A znużonym tym całym kreatywnym zgiełkiem, zaoferujemy niespodziankowy, świąteczny film animowany w Kino Rhino (start o 12:00).

Wszystkie atrakcje są bezpłatne i nie wymagają wcześniejszej rezerwacji – wystarczy wygodny strój i dobry humor.
Serdecznie zapraszamy!