Międzyuczelniana Inauguracja Roku Akademickiego 2026/2027
W imieniu JM Rektora prof. Grzegorza Hańderka oraz całego Konsorcjum Akademickiego – Katowice Miasto Nauki już dziś serdecznie zapraszam do udziału w wyjątkowym wydarzeniu nadchodzącego roku akademickiego – Międzyuczelnianej Inauguracji Roku Akademickiego 2026/2027.
Uroczystość odbędzie się 30 września 2026 r. o godzinie 16.00 w sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach i zostanie poprzedzona tradycyjnym przemarszem orszaków rektorskich ulicami Katowic. Jej zwieńczeniem będzie koncert w wykonaniu Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia.
W skład orszaków wchodzą przedstawiciele władz rektorskich oraz członkowie Senatu.
Prosimy o zapisanie tej daty w Państwa kalendarzach. Szczegółowe informacje organizacyjne prześlemy we wrześniu, wtedy też będziemy prosić o potwierdzenie obecności na wydarzeniu.