Aktualności 12.04.2016

Laboratorium Kultury – spotkanie

Najnowszy tom Laboratorium Kultury poświęcony jest osobie i twórczości Jana Aleksandra Karłowicza, a jego redaktorami są dr hab. Anna Gomóła oraz dr Adam Pisarek.

W numerze zamieszczona została również pierwsza odsłona cyklu warsztatowego „Laboratorium w pracowni”, w ramach którego kulturoznawcy interpretują projekty artystyczne przygotowane przez studentów katowickiej ASP – tym razem hasłem wywoławczym była Chata polska Karłowicza.

Numer wydany został przez wydawnictwo grupakulturalna.pl we współpracy z Uniwersytetem Śląskim oraz Akademią Sztuk Pięknych w Katowicach, a patronat nad nim objęły Polskie Towarzystwo Kulturoznawcze oraz Narodowe Centrum Kultury. Niezależnie od ogólnopolskiej dystrybucji wersji papierowej, wszystkie artykuły dostępne są do darmowego ściągnięcia ze strony http://www.laboratoriumkultury.us.edu.pl