Aktualności 30.09.2016

Książka dobrze zaprojektowana – zacznijmy od dzieci, edycja 2016. Wystawa podczas Śląskich Targów Ksiązki.

Podczas Targów Książki w Katowicach zobaczymy nagrodzone i wyróżnione prace w 5. edycji konkursu, która odbyła się w maju 2016. Kurator konkursu, Anna Machwic, opowiedziała o poprzednich edycjach, nagrodzonych pracach i współpracy z wydawcami.

Książka dobrze zaprojektowana – zacznijmy od dzieci jest projektem kulturalnym łączącym w sobie kilka wydarzeń: konkurs na projekt książki dla najmłodszych odbiorców, konferencję poświęconą zagadnieniu projektowania książek dla dzieci oraz wystawę Mistrza Polskiej Ilustracji – w tym roku była to Mistrzyni, wielokrotnie nagradzana za swoje mądre książki autorskie Iwona Chmielewska.

Wydarzenie organizowane jest przez Akademię Sztuk Pięknych w Katowicach, przy dofinansowaniu Urzędu Miasta Katowice i pod patronatem Instytutu Książki, Polskiej Sekcji IBBY, Biblioteki Śląskiej, STGU oraz InSea Poland, we współpracy z wydawnictwami Format, Wytwórnia i Znak.