Aktualności 12.04.2016

Książka dobrze zaprojektowana – zacznijmy od dzieci, edycja 2016. Konkurs, konferencja, wystawy.

9 maja 2016 roku ilustratorzy, wydawcy, projektanci, bibliotekarze i wszyscy sympatycy pięknych książek dla dzieci spotkają się w Katowicach. Do poniedziałku 11 kwietnia można jeszcze wysyłać swoje prace na konkurs.

Książka dobrze zaprojektowana – zacznijmy od dzieci jest projektem kulturalnym łączącym w sobie kilka wydarzeń: konkurs na najlepszy projekt książki dla najmłodszych odbiorców, konferencję naukową poświęconą zagadnieniu ich projektowania oraz szereg wystaw.

Tradycyjnie już, tej edycji Książki dobrze zaprojektowanej… towarzyszyć będzie wystawa Mistrza Polskiej Ilustracji. W roku 2016 będzie to Mistrzyni – Iwona Chmielewska.

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach już po raz 5-ty organizuje konkurs poświęcony projektowaniu ilustracji i książek dla dzieci, adresowany do studentów i absolwentów uczelni i kierunków artystycznych szkolnictwa wyższego zarówno z kraju jak i zza granicy (z roczników 2014–2015).

Założeniem konkursu Książka dobrze zaprojektowana – zacznijmy od dzieci jest przegląd ilustracji i książek przeznaczonych dla dzieci, a także zwrócenie uwagi na potrzeby najmłodszych czytelników oraz na stosowanie zasad projektowych, które powinny towarzyszyć tworzeniu książek dla dzieci, jak również promocja młodych twórców na rynku wydawniczym. Można zgłaszać ilustracje, rozkładówki z ilustracją i tekstem, makiety książek, a także aplikacje książkowe.

Udział w konkursie, jak i we wszystkich wydarzeniach jest wolny i nieodpłatny.