Aktualności 06.02.2019

Konkurs na okładkę magazynu Kalejdoskop

Redakcja magazynu kulturalnego Łodzi i województwa łódzkiego „Kalejdoskop” zaprasza kreatywnych twórców.

W liście od organizatorów czytamy:
Uwalniamy okładkę majowego numeru! Ogłaszamy Konkurs na Okładkę Magazynu „Kalejdoskop”! Otwórzcie swoje głowy i szuflady, sięgnijcie po wszelkie narzędzia twórcze. Zostańcie autorami okładki jubileuszowego numeru najdłużej ukazującego się pisma kulturalnego w Łodzi i województwie – współtwórzcie z nami jego zmieniające się oblicze! Nie określamy tematyki, techniki, ewentualnego bohatera.
Od kilkunastu lat na okładkach „Kalejdoskopu” pojawiają się fotograficzne portrety osobistości (nie tylko) łódzkiej kultury. Zmieniająca się szata graficzna pisma skłania nas ku postawieniu pytania: czy zawsze musi tak być? Takie pytanie sformułowaliśmy też w Ankiecie do Czytelników i Sympatyków „Kalejdoskopu” i odpowiedzi, które nadeszły, są  zbieżne z naszymi przemyśleniami – że portrety są w porządku, ale nie muszą być jedynym rozwiązaniem. To miejsce dla Was – uwalniamy okładkę majowego „Kalejdoskopu”, oddajemy ją w Wasze ręce.

Maj to miesiąc, w którym 45 lat temu ukazał się pierwszy numer pisma. Wówczas – przez lata – każda okładka „Kalejdoskopu” w jego legendarnym layoucie miała inny kolor (tytuł zobowiązuje), a cały jego projekt w wielu aspektach zbieżny był z aktualnymi trendami w dziedzinie projektowania czasopism, niektóre nawet wytyczał. Jak dziś powinna wyglądać okładka magazynu piszącego o kulturze, okładka „Kalejdoskopu”? Pomóżcie nam o tym zdecydować! Wasze prace – te już gotowe, jak i te przygotowane specjalnie z myślą o konkursie – będą miały wpływ na nasze myślenie o wyglądzie pisma i funkcji okładki.

Konkurs adresowany jest do studentów lub absolwentów wyższych szkół artystycznych lub wydziałów o profilu artystycznym innych szkół wyższych, uczniów liceów o profilu plastycznym, czynnych artystów. Nagrodą główną jest publikacja zwycięskiego projektu w formie okładki miesięcznika „Kalejdoskop” nr 5/2019 oraz honorarium autorskie. Redakcja nie wyklucza, że nagrodzonemu autorowi i / lub autorom prac wyróżnionych zaproponuje dalszą współpracę. Wszystkie prace, które zwrócą naszą uwagę zaprezentujemy na łamach, w serwisie e-Kalejdoskop.pl i mediach społecznościowych.

Zgłoszenia do 10.03.2019 r. Komplet dokumentów zgłoszeniowych składa się z:
– pliku PDF 84 x 190 mm; rozdzielczość 300 dpi; CMYK; do 10 MB
– pliku poglądowego JPG, do 2 MB
– karty zgłoszeniowego
Pliki PDF i JPG powinny być oznaczone godłem podanym w karcie zgłoszenia (różnym od imienia i nazwiska autora).

Więcej tutaj.