IV Dni Arteterapii i Muzykoterapii Katowickiej
Aktualności 22.02.2022

IV Dni Arteterapii i Muzykoterapii Katowickiej

Spotykamy się w dniach 9 – 12 marca 2022 roku w przestrzeniach Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego, Wydziału Nauk Społecznych UŚ oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Ottona Sterna w Żorach i Miejskiego Domu Kultury „Koszutka”.

Dni Arteterapii i Muzykoterapii Katowickiej – od pierwszej edycji  w 2017 roku – celebrują unikatowe w naszym kraju podejście do kształcenia terapeutów stosujących w swej interwencji sztukę, sytuują Katowice w gronie prekursorów poszukiwań nowych strategii wsparcia rozwoju oraz namysłu naukowego poświęconego arteterapii w tym muzykoterapii.

Zespolenie wysiłku naukowego i artystycznego trzech szkół wyższych mających siedzibę w naszym mieście, tworzy ważne miejsce budowania katowickiej szkoły terapii przez sztukę i terapii sztuką, która swym zasięgiem wykracza już poza granice naszego regionu.

W tym roku udział w polu naukowym wydarzenia potwierdzili:
Prof. Barbara Wheeler (PhD, MT-BC);
Prof. Anita Stefańska, Uniwersytet Adama Mickiewicza, Poznań-Kalisz;
Prof. Monika Jaworska-Witkowska, Akademia Pomorska, Słupsk;
Dr Anna Steliga, Uniwersytet Rzeszowski;
zaś w części artystycznej Grupa Form Dramatycznych Warsztatu Terapii Zajęciowej Szpitala Klinicznego im. J. Babińskiego w Krakowie.