Aktualności 14.06.2023

Efekt Synergii

Hakaton projektowy dla dobra organizowany przez ASP w Katowicach oraz Edisondę

Podczas czerwcowego hakatonu studenci ASP w Katowicach i eksperci z firmy Edisonda będą pracować nad rozwiązaniami, które ułatwią doświadczenie pomagania.

Co to oznacza?
Chcemy wyrównać szanse instytucji pomagających w dotarciu do wolontariuszy i darczyńców, uwidocznić, że każdy z nas może na wiele różnych sposobów pomagać każdego dnia. Osoby chcące pomagać często nie wiedzą jakie mają możliwości, jaka szeroka oferta działań wolontaryjnych przed nimi stoi.

Dlaczego jest to ważne?
Wzajemna pomoc jest niezwykle istotnym elementem budowania społeczeństwa obywatelskiego a w dobie ekonomii uwagi, ważne inicjatywy często umykają w powodzi informacji. Chcemy wzmacniać takie postawy, które integrują, tworzą społeczności i udrażniają ścieżkę pomagania.

Projekt Efekt Synergii
„Efekt Synergii” to charytatywna inicjatywa EDISONDA Business Design & Innovation i ASP w Katowicach, której ambicją jest stworzenie przestrzeni dla bliskiej współpracy świata designu, nauki i biznesu. Wykorzystując synergię doświadczeń i możliwości ekspertów z Edisondy oraz studentów Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach w projekcie będą podejmowane poszukiwania rozwiązań na tematy ważne i trudne, które będą przekładać się na wdrażalne koncepcje, a następnie pełnowymiarowe produkty i usługi.

Więcej informacji: pomagam.edisonda.pl