Dwie wystawy, dwa kontynenty, jedna pracownia
Aktualności 06.12.2016

Dwie wystawy, dwa kontynenty, jedna pracownia

Pracownia Działań Multimedialnych w Pekinie i w Mainz. Pracownia Działań Multimedialnych (PDM) rozpoczęła rok akademicki bardzo dynamicznie. W październiku na festiwalu Polskie Kręgi Sztuki w prestiżowym Beijing 1+1 Art Centre w Chinach widzowie mogli zapoznać się z pracami najlepszych studentów z PDM oraz pedagogów. Dr Ksawery Kaliski zaprezentował dedykowaną tej przestrzeni instalację multimedialną „ŹRÓDŁO”. Ponadto 24 listopada 2016 r. dziesięciu studentów i absolwentów pracowni zakwalifikowało się na wystawę MOTYF 2016- International Moving Type Festival prezentowanej w Muzeum Gutenberga w Mainz. W tym roku temat przewodni wystawy mediów brzmiał: Akademos. A Place for Poets and Philosophers. Pokazywane są na niej prace młodych twórców dotyczące kinetycznej typografii. Wystawa trwa do 8 stycznia 2017.