Aktualności 23.08.2020

„Dogmat! W co wierzą studenci?”

Jest to druga odsłona tematu podjętego 2 lata temu projektu na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. Ma na celu zbadanie w jaki sposób wypowiadają się młodzi artyści na nie empiryczne tematy.

Zapraszamy do wzięcia udziału w open call’u „Dogmat! W co wierzą studenci?”.

Termin nadsyłania zgłoszeń: 31.10.2020, 23:59
Wydarzenie otwarcia wystawy: 16–21.11.2020
Wernisaż połączony z panelem dyskusyjnym: 17.11.2020

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Jest to druga odsłona tematu podjętego 2 lata temu projektu na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie przez pracujących tam artystów i teoretyków. Wzięli w nim udział: Daniel Rycharski, Tomasz Kozak, Alicja Żebrowska, Iwona Demko, Łukasz Surowiec, Cecylia Malik, Dariusz Nowak, Jacek Pasieczny i Ada Karczmarczyk. Twórcami projektu byli Łukasz Murzyn, Łukasz Białkowski, Sebastian Stankiewicz i Łukasz Surowiec. Pierwsza edycja dostępna pod adresem: dogmatwsztuce.blogspot.com.

Tegoroczna odsłona będzie przyjmować do projektu prace studentów i absolwentów ASP, do pięciu lat po uzyskaniu dyplomu, aby zobaczyć jakie motywy prezentuje w sztuce młode pokolenie. Ma na celu zbadanie w jaki sposób wypowiadają się młodzi artyści na nie empiryczne tematy.