DNI ZDROWIA PSYCHICZNEGO 2025 ASP
Już w tym tygodniu startujemy z Dniami Zdrowia Psychicznego. Na wykładach i warsztatach będzie można dowiedzieć się jak skutecznie radzić sobie ze stresem, wypaleniem czy własnym ego oraz poznać sposoby skutecznego odpoczywania. Wydarzenie jest organizowane w odpowiedzi na potrzeby osób studiujących i pracujących na ASP w Katowicach.
NADCHODZĄCE WYDARZENIA:
PONIEDZIAŁEK 05.05
11.00–17.00 | WenDo – warsztaty samoobrony i asertywności dla kobiet
Czterogodzinne warsztaty wprowadzające do metody WenDo – systemu samoobrony fizycznej i psychicznej stworzonego przez kobiety dla kobiet. Uczestniczki poznają techniki reagowania na przemoc, metody wzmacniania pewności siebie oraz szkolenie z metody 5D przeciwdziałania molestowaniu w przestrzeni publicznej. Warsztaty prowadzi Patrycja Pacha, doświadczona trenerka WenDo.
WTOREK 06.05
10.00–16.00 | WenDo – warsztaty samoobrony i asertywności dla kobiet
Czterogodzinne warsztaty wprowadzające do metody WenDo – systemu samoobrony fizycznej i psychicznej stworzonego przez kobiety dla kobiet. Uczestniczki poznają techniki reagowania na przemoc, metody wzmacniania pewności siebie oraz szkolenie z metody 5D przeciwdziałania molestowaniu w przestrzeni publicznej. Warsztaty prowadzi Patrycja Pacha, doświadczona trenerka WenDo.
ŚRODA 07.05
9.00–11.50 | Zarządzanie emocjami w codziennym funkcjonowaniu – warsztat praktyczny dla osób wykładających
12.00–14.50 | Zarządzanie emocjami w codziennym funkcjonowaniu – warsztat praktyczny dla osób studiujących
Dwugodzinny warsztat oferujący praktyczne strategie wykorzystywania emocji jako zasobów wspierających efektywne działanie i dobrostan. Osoby uczestniczące poznają techniki radzenia sobie z prokrastynacją, przeciążeniem oraz metody skutecznego zaspokajania własnych potrzeb pod kierunkiem Joanny Robok - psycholożki, psychoterapeutki i wykładowczyni akademickiej. Warsztat stworzy okazję do rozwoju umiejętności samoregulacji emocjonalnej przydatnej zarówno w kontekście akademickim, jak i życiu codziennym.
10.00–13.00 | Lęk i pomocne myślenie – warsztat dla osób studiujących
Trzygodzinny warsztat analizujący psychologiczne i społeczno-kulturowe uwarunkowania lęku oraz strategie radzenia sobie z nim. Osoby uczestniczące odkryją własne wzorce reagowania w stanach lękowych i poznają metody aktywowania wewnętrznych zasobów wspierających w sytuacjach stresowych. Warsztat prowadzi Justyna Dubanik, doświadczona terapeutka specjalizująca się w pracy z lękiem.
14.00–17.00 | Wsparcie osób studiujących w kryzysie psychicznym – warsztat dla osób wykładających
Trzygodzinny warsztat superwizyjny dla osób prowadzących zajęcia, oparty na analizie rzeczywistych, trudnych sytuacji zgłoszonych przez uczestniczących. Osoby biorące udział zdefiniują granice wsparcia w relacji dydaktycznej, wypracują strategie pomocowe oraz pogłębią zrozumienie specyfiki kryzysu psychicznego. Warsztat prowadzi Justyna Dubanik, doświadczona terapeutka, która stworzy przestrzeń do refleksji nad praktyką wspierania osób studiujących w trudnych stanach emocjonalnych przy jednoczesnym dbaniu o własne granice zawodowe.
WKRÓTCE
- Wsparcie osób studiujących w kryzysie psychicznym – warsztat dla kadry akademickiej
- Warsztat antymobbingowy – obowiązkowy dla osób pracujących w ASP
- Spotkanie informacyjne o wspólnocie AA
Dwugodzinne otwarte spotkanie informacyjne poświęcone działalności Wspólnoty Anonimowych Alkoholików i jej programowi zdrowienia z choroby alkoholowej. Osoby uczestniczące będą miały możliwość zadawania pytań dotyczących uzależnienia od alkoholu oraz poznania sposobów rozwiązywania tego problemu bezpośrednio od członków Wspólnoty AA. Spotkanie stworzy bezpieczną przestrzeń do zdobycia wiedzy o skutecznym programie wsparcia, którego jedynym warunkiem uczestnictwa jest chęć zaprzestania picia.
Szczegóły dotyczące miejsca i godzin pozostałych wydarzeń zostaną podane wkrótce.
PRZEZ CAŁY MIESIĄC (9.04–9.05)
Działania w bibliotece
Biblioteka udostępni swoje zasoby związane ze zdrowiem psychicznym.