Design 32. Najlepsze Dyplomy Projektowe Publicznych Uczelni Artystycznych w Polsce 2015 - znamy werdykt jury, teraz głosuje publiczność.
Aktualności 12.04.2016

Design 32. Najlepsze Dyplomy Projektowe Publicznych Uczelni Artystycznych w Polsce 2015 - znamy werdykt jury, teraz głosuje publiczność.

Doroczny przegląd najlepszych dyplomowych prac magisterskich, a co za tym idzie, najlepszych osiągnięć wydziałów projektowych w dziedzinie dizajnu i projektowania graficznego. Biorą w nim udział po cztery najlepsze dyplomy powstałe w ośmiu uczelniach plastycznych podległych Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Nagrodę Rektorów otrzymał Michał Głowacki za projekt elektrycznego pojazdu dla jednej osoby. Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego trafiła do Ksawerego Kirklewskiego z ASP w Gdańsku. Nagrodę Marszałka Województwa Śląskiego otrzymała Marta Krzeszowska. Nagrodą Prezydenta Miasta Katowice zostały uhonorowane Joanna Góra-Raurowicz i Katarzyna Matuszewska. Przyznano także cztery wyróżnienia honorowe. Otrzymali je: Robert Jarzec, Barbara Stelmachowska, Agata Wrześniewska oraz Małgorzata Kącka.

Organizatorem konkursu jest Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach, a wystawa pokonkursowa odbywa się w galerii katowickiej ASP Rondo Sztuki. W tym roku odbywa się szósta edycja konkursu, w którym biorą udział akademie: warszawska, łódzka, wrocławska, gdańska, krakowska, szczecińska, katowicka i Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu. Tegoroczny konkurs ma na celu wyłonienie najlepszych dyplomów projektowych powstałych w 2015 roku.