Czwarty wymiar
Aktualności 01.12.2015

Czwarty wymiar

Wystawa prac studentów ASP w Katowicach, z pracowni rzeźby Tomasza Koclęgi, prezentowana w Centrum Kultury Śląskiej w Wieżach KWK POLSKA w Świętochłowicach.

Wystawa prezentuje różnorodne prace rzeźbiarskie wykonane w ostatnim roku akademickim przez studentów Wydziału Projektowego i Artystycznego pod kierunkiem Tomasza Koclęgi.

Prace zaskakują nie tylko formą, ale i różnorodnością użytych materiałów. Michał Pronobis wykorzystał ludzie włosy, Joanna Łysek przenikliwy dźwięk chrapania a Marzena Kuchcik opatrzyła gigantycznymi plastrami poranioną drogę...
Uwagę zwracają również monumentalne kompozycje z pończoch autorstwa Karoliny Szopy czy też naturalnych rozmiarów bajkowo-kolorowy jeleń Zuzanny Skałeckiej.

Agnieszka Witamborska w kompozycji zatytułowanej "69" zachwyca perfekcją wykonania, a rzeźba Katarzyny Olejarczyk w swej surowości i monumentalnej formie nie pozostawia nikogo obojętnym. Zupełnie inaczej prezentuje się na wystawie Justyna Baytel, której praca jest bardzo subtelna i lekka. Otwarciu wystawy towarzyszyła niezwykła instalacja Kamili Kozik, która w swej rzeźbie umieściła żywego orła.

W wystawie biorą udział:

• Justyna Baytel
  • Kamila Kozik
  • Marzena Kuchcik
  • Joanna Łysek
  • Michał Pronobis
  • Katarzyna Olejarczyk
  • Zuzanna Skałecka
  • Karolina Szopa

Wystawa prezentowana jest do 18 grudnia 2015.