Aktualności 11.12.2023

Co przygotowały osoby studiujące na Śląskim Festiwalu Nauki?

Podczas wydarzenia będzie można zobaczyć wystawę organizowaną przez studentki z koła naukowego Lorem Ipsum oraz posłuchać wykładu Magdy Mokrzan i Radosława Cabaja.

Wystawa studentek z Koła Nakuwego Lorem Ipsum

Lokalizacja: Sale konferencyjne - strefa wystaw: sala konferencyjna nr 3

„Twoje zdrowie!” – to hasło dobrze nam znane i towarzyszące każdej imprezie. Zdrowie to najbardziej nośny temat niejednego small talku – jednak czy jesteśmy w stanie zweryfikować, jaka jest kondycja zdrowotna współczesnego społeczeństwa? Z czym w przyszłości przyjdzie nam się borykać? Na wystawę „Twoje zdrowie!” składa się cykl prac artystycznych poruszających tematy unikane, bagatelizowane, nierzadko wstydliwe. Przy pomocy obrazu chcemy apelować do wszystkich, bez względu na to, kim są i czym się zajmują! Profilaktyka zdrowotna jest ważna – warto zapobiegać chorobom ciała oraz problemom natury psychicznej. Zapraszamy do refleksji oraz poszerzenia swojej wiedzy.

Wykład Magdy Mokrzan i Radosława Cabaja

Data: Sobota, 9 grudnia
Czas: 15:45 - 16:15

Litery wydają nam się najbardziej bezosobowym środkiem przekazu. Wysyłają do nas komunikat szybciej, niż jesteśmy w stanie przeczytać zawartą w nich treść. Kroje pisma są nośnikiem informacji, nie tylko zapisanej – przekazują emocje, osobowość projektanta oraz pewne wartości, których nie dostrzegamy na co dzień. Odbiór liter oraz czytelność przekazu, który zawierają, są silnie uwarunkowane wieloma aspektami, takimi jak psychofizjologia, neurologia lub kultura. Dobór kroju pisma wpływa m.in. na przyswajalność danych oraz poziom czytelności komunikatu, który może różnić się w przypadku poszczególnych grup społecznych.