Aktualności 02.04.2019

Cabaret – studenci ASP w Katowicach współpracują z Teatrem Rozrywki

Pracownia Wizerunku, Promocji i Identyfikacji Wizualnej Wydziału Projektowego ASP przygotowała oprawę graficzną do musicalu „Cabaret” w Teatrze Rozrywki w Chorzowie.

Oprawa graficzna  spektaklu jest wynikiem zamkniętego konkursu przeprowadzonego w  Pracowni Wizerunku, Promocji i Identyfikacji Wizualnej Wydziału Projektowego ASP pod kierownictwem dr hab. Katarzyny Gawrych-Olender, prof. ASP.  W konkursie wzięli udział studenci III roku  studiów licencjackich oraz I roku uzupełniających studiów magisterskich (stacjonarnych i zaocznych). W prace nad konkursem zaangażowany był cały zespół pracowni w składzie: dr Marian Słowicki, mgr Piotr Dzik i mgr Marcin Kasperek.

Jury konkursu wybrało projekt autorstwa Magdaleny Marczyńskiej, studentki III roku studiów licencjackich projektowania graficznego. Dodatkowo siedem projektów wykorzystano w promocji uzupełniającej spektaklu w postaci plakatów kolekcjonerskich oraz kart pocztowych.

W foyer Teatru Rozrywki zorganizowano wystawę prac konkursowych. Na wystawę zakwalifikowały się 24 plakaty. W dniu premiery spektaklu „Cabaret” odbył się wernisaż wystawy.