Aktualności 02.06.2021

Arteterapia – dyplomy licencjackie, czerwiec 2021

Rondo Sztuki prezentuje dyplomy studentów interdyscyplinarnego kierunku studiów. 10 czerwca, godz. 16.00- 18.00 oraz 11 czerwca, godz. 15.00 -18.00.

Arteterapia to interdyscyplinarny i międzyobszarowy kierunek studiów prowadzony przez trzy katowickie uczelnie wyższe: Uniwersytet Śląski ( Wydział Nauk Społecznych ), Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego (Wydział Kompozycji, Dyrygentury, Teorii i Edukacji Muzycznej )  i Akademię Sztuk Pięknych (Wydział Artystyczny ).

Studiowanie umożliwia zdobycie wiedzy i umiejętności z trzech obszarów: sztuki (w tym usytuowanych w dziedzinie sztuk pięknych i sztuk muzycznych) oraz nauk społecznych i humanistycznych.

Student poznaje między innymi istotę oraz specyfikę plastykoterapii, muzykoterapii, choreoterapii, biblioterapii czy teatroterapii. Posługując się muzyką, tańcem, sztukami wizualnymi czy literaturą tworzy autorskie interdyscyplinarne projekty arteterapeutyczne realizowane w otoczeniu społecznym.

Absolwent kierunku arteterapia posiada także wiedzę i podstawowe kompetencje psychoterapeutyczne. W konsekwencji - studia na kierunku arteterapia przygotowują absolwenta do prowadzenia artystyczno-terapeutycznej aktywności skierowanej w stronę osób z niepełnosprawnościami o różnej etiologii, specyfice i wymiarze, osób z zaburzeniami dotyczącymi funkcjonowania społecznego, emocjonalnego, psychicznego czy edukacyjnego, wymagającymi wsparcia.

Wystawa prezentująca prace dyplomowe będzie czynna: 10 czerwca w godz. 16.00-18.00 i 11 czerwca w godz. 15.00 -18.00, zgodnie z regulaminem zwiedzania Galerii Rondo Sztuki i aktualnymi obostrzeniami epidemiologicznymi.

Harmonogram obron:

10.00- 11.00 - Anna Wróbel
Arteterapia jako narzędzie służące integracji międzypokoleniowej oraz akceptacji siebie osób w wieku późnej dorosłości
11.00- 12.00 - Patrycja Celer
/By zachować to co było/ - reminiscencja i ekspresja emecji w arteterapii dedykowanej późnej dorosłości
12.00- 13.00 - Patrycja Gotfryd
Zastosowanie arteterapii i muzykoterapii w zaburzeniach lękowych u młodych dorosłych
13.00- 14.00 - Magdalena Kempa
Odkrywanie siebie przez twórczość - potencjał sztuki w pracy terapeutycznej z Dorosłymi Dziećmi Alkoholików
14.00 -15.00 - Ewa Kucharska
Zwiększanie motywacji wewnętrznej oraz odkrywanie własnego potencjału przez działania arteterapeutyczne dedykowane młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym
15.00 -16.00 - Sandra Kierasińska