42. Biennale Malarstwa „Bielska Jesień 2015” - Grand Prix dla Martyny Czech, studentki ASP w Katowicach
Aktualności 30.11.-0001

42. Biennale Malarstwa „Bielska Jesień 2015” - Grand Prix dla Martyny Czech, studentki ASP w Katowicach

Zgłosiło się 776 artystów, którzy nadesłali 3.282 prace, a jurorzy zwrócili uwagę właśnie na dokonania Martyny Czech, studentki IV roku Wydziału Artystycznego katowickiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowni malarstwa prof. Andrzeja Tobisa. Nagrodzony został zestaw trzech obrazów pt.: „Ex 1", „Nikt" oraz „WC". Do grona laureatów dołączył także Jakub Adamek (także związany z ASP w Katowicach), którego nagrodziły kwartalniki „Artluk" oraz „Magazyn Sztuki".