Teoria i badania 27.03.2018

Poruszenie i zamrożenie. Fotografowanie obiektów w ruchu.

Wydana w języku polskim i angielskim publikacja cyfrowa prezentuje wyniki badań realizowanych w latach 2016–2017 w Pracowni Fotografii ASP w Katowicach

i stanowi zwieńczewnie projektu badawczego pod nazwą: Wykorzystanie konwencjonalnych i niekonwencjonalnych metod uzyskiwania obrazów fotograficznych obiektów w ruchu, w opracowaniu metody umożliwiającej uzyskanie fotografii o wysokich walorach artystycznych, prowadzonego pod kierownictwem dra hab. Piotra Muschalika oraz dr Anny Lorenc.

Prezentacji efektów badań w formie albumowej towarzyszy „tabela rozwiązań”, zawierająca skrótowy opis użytej metody, mająca służyć fotografującym w uzyskaniu zakładanych wcześniej efektów pracy. Publikacja może służyć jako pomoc dydaktyczna, minipodręcznik dla fotografujących i nauczycieli oraz jako inspiracja wizualna.

Skład zespołu badawczego tworzyli: dr hab. Piotr Muschalik, dr Anna Lorenc, mgr Barbara Kubska i mgr Michał Jędrzejowski. W projekcie brali udział studenci Wydziału Artystycznego i Wydziału Projektowego.

Wersja cyfrowa dostępna tutaj: Poruszenie i zamrożenie