O sztuce 30.03.2017

2. Międzynarodowe Triennale Rysunku Studenckiego

Katalog prac Międzynarodowego Przeglądu Rysunku o charakterze konkursu, organizowanego przez Akademię Sztuk Pięknych w Katowicach.  Na Konkurs nadesłano prace rysunkowe 278 autorów. Jury selekcyjne, obradujące w dniu 15 grudnia 2016 roku pod przewodnictwem prof. Pawła Frąckiewicza, dopuściło do drugiego etapu 156 prac, 119 autorów. W dniu 3 lutego 2017 roku, Jury Nagród, któremu przewodniczył dr Paweł Warchoł wyłoniło 14 finalistów konkursu.

Jury w składzie: prof. Paweł Frąckiewicz – przewodniczący, prof. Janusz Karbowniczek, prof. Bogdan Topor, dr hab. Maciej Linttner, dr Paweł Warchoł

podjęło decyzję o przyznaniu następujących nagród II Międzynarodowego Triennale Rysunku Studenckiego:

GRAND PRIX:  Ráchel Monory, University of Fine Arts, Budapeszt, Węgry;

I Nagroda: Paulina Sanecka, Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu;

II Nagroda: Matylda Polak, Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie;

III Nagroda: Krzysztof Majewski, Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach.

Tekst równolegle w języku polskim i angielskim.

redakcja: Janusz Karbowniczek, Anna Cichoń

projekt graficzny: Paulina Urbańska, Katarzyna Wolny