Wydział Projektowy 21.01.2019

Wystawa "Design jest dla Ciebie" w trakcie 4DD

Blisko potrzeb, problemów i emocji. Zobacz z bliska design projektowany w ASP w Katowicach. 4DesignDays, 24-27 stycznia 2019, MCK i Spodek.

"Design jest dla Ciebie" to cykliczna wystawa wyróżniających się prac absolwentów i studentów. To projektowanie dla ludzi i z ludźmi w roli głównej.

Design to nie metka, to nie nazwisko podnoszące wartość przedmiotu, którego nie potrzebujesz. Design to przedmioty, usługi, interakcje zaprojektowane dla ludzi, po to by budować lepsze jutro. Jutro jakiego oczekujesz. Piękniejsze — dzięki przedmiotom, które niczego nie udają i potrafią opierać się modom. Zdrowsze — dzięki wygodnym i estetycznym urządzeniom medycznym takim jak pompa insulinowa i sterownik pompy wspomagania serca. Zbliżające — dzięki rozmowie i zabawie, która wspiera naukę o relacjach i pozwala utrwalić historię.

Kto stoi za tym designem? Młodzi projektanci i projektantki, którzy przedstawią swoje prace to: Nikola Kucharska, Karolina Dołkowska, Iza Walusiak, Aleksander Kaszuba, Agnieszka Pluszczewicz, Kinga Pawlik, Magdalena Szumigaj, Mateusz Mioduszewski, Klaudia Gołaszczyk, Agata Gancarczyk, Sonia Ł uszczyńska i Katarzyna Kalnik.

Wybrane nagrody dla projektów z wystawy: medal za najlepszy dyplom magisterski na kierunku Projektowanie Graficzne na ASP, medal za najlepszy dyplom magisterski na kierunku Wzornictwo na ASP,Grand Prix w międzynarodowym konkursie BLUE DROP 2018, Wyróżnienie w międzynarodowym przeglądzie projektów dyplomowych Graduation Projects 2019.

Design jest dla Ciebie.