Wydział Projektowy 21.11.2019

Wydział Projektowy z wizytą w Czechach

Wydział Projektowy ASP w Katowicach prezentuje się podczas Meat Design w Ostravie.

Prezentowana jest między innymi infrastruktura Akademii (studio filmowe, dźwiękowe, pracownie animacji, ceramiki, laboratoria druku 3D, modelarnia i oficyna drukarska), jak i prowadzone kierunki studiów.

Wydział Projektowy prowadzi program Inclusive Design: Health and Social Well-Being, w czasie którego przygotowuje do projektowania związanego z podnoszeniem jakości życia i troską o zdrowie. Z kolei Program Designing Reading Experience and Interactive Storytelling przygotowuje do projektowania rozwiązań związanych z doświadczeniem czytania, czyli analizą i rozumieniem treści, komunikowania idei, koncepcji i rozwiązań przy użyciu uniwersalnych technik opowiadania historii w oparciu o narrację, interakcję i time-based media.

Studenci moga też zdobywać następujące specjalności: projektowanie produktu, komunikacja wizualna, projektowanie graficzne i multimedia.

Strona Meet Design.