WUD Silesia zaprasza do twórczej współpracy
Wydział Projektowy 23.10.2023

WUD Silesia zaprasza do twórczej współpracy

Zapraszamy na spotkanie z organizatorami już 26-go pażdziernika. Przyjdźcie, zabierzcie znajomych, dowiedzcie się czemu warto do nas dołączyć.

Od ponad dekady w ramach działań WUD Silesia tworzymy przestrzenie gdzie spotykają się energie najnowszych ruchów projektowych i głębokich pytań o wyzwania współczesności.
To interdyplinarne wydarzenia non profit, organizowane przez społeczeność badaczy, projektantów i artystów, ale przede wszystkim rosnące grono przyjaciół o niegasnącej ciekawości światem.

Wspólnie z ASP Katowice przygotowujemy wyjątkową 14-tą edycję cyklicznego wydarzenia, w nowej rozszerzonej formule. Warsztaty z ekspertami, wykłady, wystawy artystyczne, interwencje projektowe i partycypacyjne w przestrzeni miasta to tylko niektóre z naszych planów.

W tym roku mamy specjalne zaproszenie do współpracy dedykowane studentom ASP w Katowicach! Podczas czwartkowego spotkania podzielimy się z Wami wizją na przyszłoroczny festiwal oraz opowiemy Wam jak możecie się zaangażować w jego rozwój.

W zespole WUD Silesia tworzymy autentyczną przestrzeń, w której każdy wybiera dla siebie obszary najlepiej dopasowane do swoich zainteresowań i możliwości. Oferujemy kilka modeli współpracy (m.in. praktyki studenckie, wolontariat). Zakres współpracy będziemy z Wami omawiać indywidualnie, dopasowując program do Waszych potrzeb rozwojowych i naszych wymagań organizacyjnych.

Dołączając do zespołu WUD będziecie mogli między innymi:

• rozwinąć swoje kompetencje w procesie realizacji zadań projektowych przy współpracy z doświadczonymi projektantami i kuratorami
  • zaproponować i zrealizować swoje autorskie pomysły i projekty artystyczne
  • wziąć udział w dedykowanych warsztatach i wydarzeniach
  • zdobyć umiejętności w zakresie interdyplinarnej współpracy zespołowej
  • doświadczyć procesów organizacji dużego wydarzenia „od podszewki” i zdobyć praktyczną wiedzę w obszarze promocji, kontaktu z mediami, współpracy z partnerami w mieście

Zapraszamy na spotkanie w 26-go października do sali kinowej o godzinie 15.00
Będzie to okazja do spotkania członków zespołu WUD Silesia. Prezentację poprowadzą Paweł Nowak, pomysłodawca i główny organizator (WUD ORG), Katarzyna Drożdzal, kurtorka programu merytorycznego (WUD Merytoryka), Agata Magdalena Nowak, kuratorka działań artystycznych i inicjatyw społecznych (WUD ART.)

Czekamy na Was, Wasze pytania i pomysły.

Poznajmy się !