Wydział Projektowy 10.10.2019

Targi ogrodnicze? Tam też są projekty wykładowców ASP w Katowicach.

2100 wystawców z 60 krajów, a wśród prezentowanych projektów meble do przestrzeni publicznej autorstwa Andrzeja Klisza.

SPOGA+GAFA w Kolonii uznawane są za największe targi ogrodnicze na świecie. Około 2100 wystawców z 60 krajów po raz kolejny zaprezentowało aktualne trendy i nowości w wielu kategoriach. SPOGA+GAFA to nie tylko innowacje i najnowsze trendy, ale także konferencje oraz specjalne strefy tematyczne. Wiodącym trendem tegorocznej edycji był motyw CITY GARDENING, kładący nacisk na nowe akcenty w projektowaniu i wyposażaniu przestrzeni miejskiej.

Na targach zaprezentowane zostały meble miejskie projektu Andrzej Klisza. Meble zaprojektowane dla polskiej firmy KOMSERWIS, która pokazała między innymi kolekcję LIDO, przeznaczoną do przestrzeni publicznej miejskiej i parkowej. W skład kolekcji wchodzą również kosze do segregacji, które można zestawiać w większe układy w zależności od potrzeb.

Andrzej Klisz

• doktor habilitowany