Wydział Projektowy 17.07.2020

Projekt opakowania na buty „Shelf” Agnieszki Szmyd nagrodzony przez firmę FOPS

Zadaniem konkursowym było zaprojektowanie formy samowystawowego opakowania kartonowego na dowolny produkt odzieżowy lub obuwniczy.

Głównym założeniem było opracowanie formy o dwóch funkcjonalnościach ― pierwsza z nich to funkcja ochronnego opakowania jednostkowego umożliwiającego łatwy transport, magazynowanie oraz przechowywanie produktu. Drugą funkcję stanowi możliwość użycia opakowania jako elementu wystawienniczego będącego sposobem na ciekawą aranżację przestrzeni i eksponowanie produktu.

Jury wyróżniło projekt Shelf  za jego oryginalność, którą można dostrzec na tle innych projektów konkursowych oraz opakowań rynkowych. Konkurencyjność projektu Agnieszki Szmyd podkreśla fakt budowy wielofunkcyjnego produktu przy pomocy prostej jednoelementowej siatki, która w łatwy sposób może zostać przekształcona w ekspozytor na jedną lub wiele par obuwia. Daje to możliwość szybkiego i swobodnego komponowanie wnętrza sklepowego, nie wymagając przy tym użycia dodatkowych konstrukcji.

Konkurs odbył się w ramach przedmiotu Podstawy projektowania produktu prowadzonego przez dr hab. Agatę Chmielarz, dr hab. Andrzeja Klisza i mgr Bartłomieja Nawrockiego we współpracy z Centrum Badawczo-Rozwojowym firmy Fops z Cieszyna.

Agata Chmielarz

• profesor uczelni
  • wieloletnie doświadczenie w pracy ze studentami, od lat współpracuje z przemysłem – na swoim koncie posiada liczne wdrożenia projektów produktów, Kierownik Katedry Projektowania Produktu

Andrzej Klisz