Wydział Projektowy 06.06.2017

Prawie połowa finalistów Young Design 2017 jest z ASP w Katowicach

W dziesiątce finalistów konkursu Young Design, organizowanego przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie, są cztery osoby związane z ASP w Katowicach.

Jurorzy zakwalifikowali do finału dwie prace dyplomowe zrealizowane w Pracowni Projektowania Ergonomicznego ASP Katowice. To Centrum obróbcze CNC, którego autorem jest Kamil Kowalczyk oraz Zestaw do nebulizacji – Neboo, projektu Agaty Gancarczyk. W finale są także dwie prace absolwentów ASP w Katowicach: inkubator otwarty INNEO zaprojektowany przez Karolinę Hołdys oraz system mebli inspirowany Bauhausem, Party, play, work, autorstwa Kaji Nosal.

Finał konkursu 9 czerwca.

Young Design to pierwszy w Polsce program, którego celem jest wskazanie najbardziej obiecujących projektantów młodego pokolenia - takich, którzy rozumieją rynek i będą umieli w przyszłości pracować z przemysłem.
Finalistów konkursu i ich projekty ocenia Kapituła Stypendialna złożona z przedstawicieli biznesu – polskich producentów oraz dystrybutorów. Nagrodę otrzymuje projektant, który poza dobrymi projektami najlepiej zaprezentuje swoje umiejętności i kompetencje potrzebne do współpracy z przyszłymi klientami.

Więcej tutaj

Andrzej Sobaś

• doktor habilitowany
  • profesor uczelni