Wydział Projektowy 22.07.2022

Praca licencjacka ngrodzona w presiżowym konkursie

Najlepiej wydany album muzyczny w Polsce został zaprojektowany przez studentkę ASP w Katowicach.

Nagroda Specjalna za Edytorstwo w Konkursie 30/30 na najlepszą okładkę płytową trafiła do Zofii Paśnik. Jury doceniło staranność produkcyjną i edytorską całego fizycznego albumu oraz fakt, że  twórczyni „śmiało poszukuje nowych rozwiązań przy korzystaniu ze starych technologii”.

Projekt jest elementem pracy licencjackiej, która powstawała pod kierunkiem Moniki Starowicz. Nagrodzono wydawnictwo MIDI Life Crisis projektu JANKA.

Selekcji okładek dokonało 15-osobowe Jury złożone z cenionych grafików, ilustratorów, fotografów czy dziennikarzy. W obradach uczestniczyły takie cenione osobistości jak Jacek Poremba, Grzegorz ,,Forin” Piwnicki, Bartek Chaciński, czy Bovska (laureatka Nagrody Specjalnej 30/30 za Edytorstwo 2020).