Wydział Projektowy 28.05.2018

Najpiękniejsze Książki Roku 2017 - ASP w Katowicach wyróżnione

W 58. edycji konkursu organizowanego przez Polskie Towarzystwo Wydawców Książek publikacje wydane przez ASP w Katowicach otrzymały 2 wyróżnienia i 2 nominacje

Wyróżnienia otrzymały dwie publikacje: "Nic czyli wszystko już było w tym roku. Zbyt dużo chcę, a zbyt mało potrafię, czyli rozmowa z Van Eyckiem – Maciej Linttner" oraz "Nieznane niewiadome – Szymon Kobylarz".
W pierwszej publikacji jurorzy wyróznili ilustracje autorstwa Macieja Linttnera oraz projekt graficzny i skład w wykonaniu Agaty Korzeńskiej i Pawła Krzywdy. Cała tójka to wykładowcy ASP w Katowicach.

Za wyrózniony projekt graficzny drugiej publikacji odpowiadają Weronika Mehr i Maria Prochaczek, studentki ASP w Katowicach.

Wśród książek nominowanych znalazły się także inne ksiązki wydane przez ASP w Katowicach, a zaprojektowane przez wykładowców uczelni: "Solidaryca – fenomen komunikacyjny – Tomasz Bierkowski", projekt graficzny i skład Tomasz Bierkowski, wykładowca ASP w Katowicach oraz "Fotografie – Piotr Szymon, Piotr Muschalik (redakcja naukowa), projekt graficzny Katarzyna Wolny.

Ksiązkę Szymona Kobylarza można zobaczyć tutaj.

Agata Korzeńska

• asystent
  • projektantka, laureatka wielu nagród za projekty edytorskie i identyfikacje wizualne, Kuratorka Międzynarodowego Konkursu Studenckiej Grafiki Projektowej „Agrafa 2017”.

Katarzyna Wolny-Grządziel

Maciej Linttner