Wydział Projektowy 19.03.2018

Make Me 2018 – Kamil Kowalczyk w finale

Jurorzy wyróżnili pracę Kamila Kowalczyka, studenta wzornictwa, która powstała w pracowni projektowania kolorystyki u dr hab. Anny Kmity, we współpracy z Bogdanem Kosakiem

Konkurs make me! to kluczowy element Łódź Design Festival, czyli jednego z najpoważniejszych międzynarodowych konkursów dla projektantów młodego pokolenia. Adresowany jest nie tylko do designerów, ale także adeptów kierunków artystycznych i projektowych. Dedykowany wszystkim, których do procesu projektowego zapala impuls wywołany dostrzeżeniem potrzeby lub problemu.

W tym roku spośród 217 zgłoszeń wybrano 29 projektów, które zostaną zaprezentowane na wystawie. Jednym z nich jest praca Kamila. Dotyczyła eksperymentów materiałowych, została wykonana we współpracy z warsztatem ceramicznym wzornictwa prowadzonym przez Bogdana Kosaka, w czasie zajęć z Anną Kmitą.

Anna Kmita

• doktor habilitowany