Wydział Projektowy 08.04.2021

„ŁACH” najlepszym pomysłem studenckim w konkursie Stena Circular Economy Award

Łukasz Ziemba z Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach został zwycięzcą w kategorii projektów studenckich w konkursie Lider Gospodarki Obiegu Zamkniętego.

Tegoroczna edycja konkursu Stena Circular Economy Award – Lider Gospodarki Obiegu Zamkniętego spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem studentów różnych kierunków z całej Polski oraz przedsiębiorstw wszystkich kategorii, od startupów, przez średnie przedsiębiorstwa aż po znane korporacje.  Do IV edycji konkursu przyjęto rekordową liczbę 57 zgłoszeń, z czego 18 nadesłali  studenci.

Spośród „Propozycji wdrożeń GOZ” zgłoszonych przez studentów, nagrodę główną otrzymał Łukasza Ziemba z Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach za projekt „Łach”, który angażuje osadzonych w zakładzie karnym w produkcję pokrowców na telefony, laptopy czy tablety. Produkty są tworzone z resztek materiałów powstających podczas produkcji odzieży roboczej. Dodatkowe wyróżnienie otrzymali Piotr Długosz i Jacek Organiściak z Politechniki Łódzkiej za wspólny projekt „Wielorazowe opakowanie kurierskie”, którego celem jest minimalizacja produkcji odpadów przez wprowadzenie opakowania kurierskiego wielokrotnego użytku, wykonanego z „zielonych” polimerów.

Laureat kategorii studenckiej otrzyma laptop oraz grant w wysokości 10 000 zł na realizację zgłoszonego pomysłu.
Praca to dyplom magiesterski, utworzyny w Pracowni informacji wizualnej, promotr dr hab. Justyna Szklarczyk-Lauer, współpraca dr Anna Machwic

O projekcie można poczytac tutaj: https://formy.xyz/krotka-forma/lach-projekt-uslugi-wspierajacej-resocjalizacje-poprzez-prace/