Wydział Projektowy 15.11.2023

Innowator Śląska – nagroda dla ASP w Katowicach

Ideą Konkursu jest promowanie i nagradzanie najbardziej innowacyjnych podmiotów z województwa śląskiego.

Celem wydarzenia jest wyróżnienie tych firm i instytucji badawczo – rozwojowych, podejmujących się nowatorskich zmian przez wprowadzanie najnowocześniejszych technologii, nowych produktów czy też usług, które osiągają dzięki temu sukcesy biznesowe lub naukowe. Do drugiego etapu konkursu wybrano 20 najlepszych innowacji ze wszystkich zgłoszonych rozwiązań. Laureatów konkursu wybrała jedenastoosobowa Komisja Konkursowa złożona z przedstawicieli samorządów, świata nauki, jednostek wspierających biznes oraz samych przedsiębiorców, po zapoznaniu się z wynikami przeprowadzonych w firmach audytów technologicznych.

Nagrodzono projekt, którego współautorkami są wykładowczynie ASP w Katowicach, Agata Chmielarz oraz Joanna Pastusińska.

Kategoria Instytucja Badawczo-Rozwojowa:

Wyróżnienie – Uniwersytet Śląski w Katowicach – Urządzenie do pozycjonowania osoby leżącej na plecach

oraz

Nagroda Przewodniczącego Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii – Uniwersytet Śląski w Katowicach – Urządzenie do pozycjonowania osoby leżącej na plecach.

Agata Chmielarz

• doktor habilitowany
  • profesor uczelni
  • wieloletnie doświadczenie w pracy ze studentami, od lat współpracuje z przemysłem – na swoim koncie posiada liczne wdrożenia projektów produktów, Kierownik Katedry Projektowania Produktu