Wydział Projektowy 06.04.2018

Dzieci widoczne na drodze – konkurs dla studentów Wzornictwa

W piątek 6 kwietnia o godz 12.00. w sali 206 w budynku przy Raciborskiej 37 zostanie otwarty konkurs organizowany przez ASP w Katowicach i Policję

Ideą konkursu jest wykonanie elementów odzieży, gadżetów lub dodatków do strojów, które mają pozwolić pieszym być bardziej zauważonymi przez kierowców. Coraz częściej bowiem spotykamy się z sytuacjami kiedy po zmroku, szczególnie w miejscach słabo oświetlonych, piesi narażeni są na wypadki komunikacyjne. Zauważamy, że dostępne na rynku odblaski i elementy odzieży odblaskowej mogą być mało atrakcyjne. Chcemy, aby zaprojektowane elementy nie tylko poprawiały bezpieczeństwo na drodze, ale prezentowały również wysoką wartość estetyczną.

Konkurs jest skierowany do wszystkich studentów wzornictwa.

Organizator przyzna 3 nagrody pieniężne odpowiednio za 1 miejsce – 1000 złotych, za 2 miejsce – 500 złotych i za 3 miejsce – 300 złotych. Konkurs jest organizowany w ramach Chorzowskiej Koalicji na Rzecz Bezpieczeństwa realizowanej przez Miasto Chorzów i Komendę Miejska Policji w Chorzowie.

Szczegółowe informacje o konkursie – dr hab. Anna Kmita, dr hab. Justyna Kucharczyk.

Anna Kmita

Justyna Kucharczyk