Wydział Projektowy 12.10.2022

Dobry Wzór – projekt Andrzeja Klisza w finale

Kolejna nagroda dla wykładowcy ASP w Katowicach. Tym razem jury doceniło projekt opraw dekoracyjnych.

Jury szczególną uwagę zwracało na innowacyjność, estetykę, funkcjonalność i jakość wdrażanych rozwiązań. Nagrodzony projekt to oprawki IKI przygotowane dla marki AQForm.

– Co kryje się za "IKI"? To japońskie słowo oznacza dążenie do wyjątkowości, chęć doświadczania przeplataną fascynacją równowagą. To także unikanie przesady, umiłowanie piękna i elegancji. Taka jest też oprawa IKI – zbalansowana i zachwycająca formą. Powstanie kolekcji lamp IKI to efekt twórczego dialogu i połączenie doświadczeń dwóch stron procesu projektowego – polskiego producenta oświetlenia AQForm oraz Andrzeja  Klisza, profesora Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach – informuje producent.

– Światło wymaga odpowiedniej oprawy i wyjścia poza utarte schematy. IKI jest doskonałym przykładem osiągania harmonii w oparciu o zmieniające się relacje – podkreśla Andrzej Klisz.

Andrzej Klisz

• doktor habilitowany