Wydział Projektowy 18.10.2023

Dni otwarte ASP w Katowicach – zapraszamy 18 i 19 października

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o Akademii, nawet jeśli nie boicie się zapytać.

Dni otwarte to czas, w którym wszyscy jesteśmy razem. To dobra okazja, żeby poznać przestrzeń, infrastrukturę i możliwości, które na co dzień daje ASP w Katowicach. Z Dni otwartych skorzystają również i te osoby, które uczelnię już znają, ale nie dotarły jeszcze do wszystkich jej zakamarków lub po prostu chcą spędzić ten czas w gronie wspólnoty akademickiej.

Wykłady, warsztaty i wystawy, to tylko niektóre z propozycji przygotowanych przez samorząd studencki, koła naukowe, osoby studiujące w Akademii i pracujące w niej. Zapraszamy do odwiedzania wszystkich pracowni, rozmów z osobami, które te pracownie tworzą. Zachęcamy także do skorzystania z bezpłatnych konsultacji dla osób zainteresowanych studiowaniem w uczelni.

Głodni inspiracji?
Zapraszamy do udziału w spotkaniach, podczas których osoby już w Akademii studiujące podzielą się doświadczeniami z wyjazdów i staży zagranicznych – m.in. w ramach programu Erasmus +. Jak się pracuje we francuskim studio projektowym? Co ma wspólnego AI z projektowaniem graficznym? To tylko niektóre z pytań, na które znajdziecie odpowiedź. W programie dni otwartych znalazły się również pokazy multimedialne i dźwiękowe. Zachęcamy także do odwiedzenia wystawy końcoworocznej prezentującej całoroczną pracę wszystkich pracowni na wszystkich kierunkach prowadzonych w Akademii (Grafika warsztatowa, Malarstwo, Projektowanie graficzne, Wzornictwo).

Gotowi do działania?
Zachęcamy do udziału w warsztatach – m.in.: warsztatach tatuażu, warsztatach linorytu, tworzenia pocztówek czy warsztatów malowania temperą. Ale to nie wszystko, w programie są też warsztaty z technik performatywnych i wiele innych aktywnych propozycji, które pozwalają nie tylko poznać technikę, ale i osoby o podobnych zainteresowaniach.

Znasz już Tauron Lab?
Nie zapomnijcie odwiedzić otwartego we wrześniu Laboratorium Nowych Mediów. Wyposażone jest ono m.in. w pionierski system wielokanałowej emisji dźwięku 3D oraz system do symulowania akustyki pomieszczeń, na żywo, w trakcie koncertów i sesji nagraniowych. Znajdziecie tam również bogate instrumentarium muzyczne i eksperymentalne (studio nagrań i produkcji muzycznej oraz autorski instrument “Tonarium”).
Tauron Lab dzieli przestrzeń z Laboratorium Obrazu Ruchomego i Interakcji (LORI). Znajdziecie w nim oświetlenie filmowe ARRI, greenscreen 360, w którym możliwa jest rejestracja obrazu, tworzenie instalacji interaktywnych, animacji, eksperymentów audiowizualnych, projektowanie interfejsów aplikacji interaktywnych oraz mapowanie doświadczenia użytkownika, generowanie videomappingu i VJingu.

Ciekawi szczegółów?
Zapraszamy do odwiedzania kampusu uczelni i pracowni funkcjonujących w Akademii. W pracowniach dyżurować będą osoby studiujące, które przybliżą program i charakterystyczne cechy każdej pracowni.
Osoby, które rozważają studiowanie w katowickiej ASP zapraszamy do skorzystania z bezpłatnych konsultacji. Chętnie porozmawiamy o Waszych pracach i zainteresowaniach. Pokażemy, jak można je rozwijać w naszej uczelni. Zasugerujemy, które pracownie koniecznie powinniście odwiedzić. Jeśli ciekawi jesteście jak funkcjonuje uczelnia i jakie wartości są w niej ważne, zachęcamy do udziału w spotkaniach m.in. dotyczącym Planu Równości Płci ASP w Katowicach. A kiedy się zmęczycie, skorzystajcie z bufetów, które znajdziecie na parterze budynku przy Koszarowej 19 i na piętrze budynku przy Raciborskiej 50.

Kilka informacji organizacyjnych:

• nie prowadzimy zapisów, ale warto się zarejestrować, żeby otrzymywać szczegółowe informacje,
  • zarezerwuj sobie około 2 h na odwiedzenie każdego z budynków Akademii,
  • zapraszamy od godziny 9.00 do 16.00

Sprawdź, co już umiesz. Zobacz, czego się możesz nauczyć. Dni Otwarte ASP w Katowicach. 18 i 19 października 2023 roku. Wstęp bezpłatny.

Chcesz otrzymać zaktualizowany program? Zarejestruj się.

• Dni otwarte ASP także w Planetarium Śląskim

W poszukiwaniu trzeciej materii – seans artystyczny

Zapraszamy na wyjątkowy seans artystyczny W poszukiwaniu trzeciej materii autorstwa Bogny Bartkowiak, absolwentki ASP w Katowicach. Jest to fascynująca podróż, która przenosi nas z Ziemi w świat nieznany, gdzie kosmos splata się z autorską animacją.

Ta opowieść to spotkanie z Niewiadomą, której nie da się zmierzyć ani zgłębić naukowo. To doświadczenie dostępne jedynie poprzez czystą percepcję. Przechodzimy przez czerwień, czerń i biel, aby doświadczyć alchemicznej przemiany. W tej podróży powracamy do stanu chaosu, dotykamy transcendencji, a następnie odrodzeni patrzymy na rzeczywistość z nowej, głębszej perspektywy.

Ten seans to nie tylko wyjątkowe doświadczenie artystyczne, ale także podróż, która prowadzi nas ku granicom naszej wyobraźni i pozwala na odkrycie nieuchwytnych aspektów rzeczywistości.

Uwaga, obowiązują bilety w cenie 15 zł. Szczegółowe informacje na stronie Planetarium.

• Dni otwarte – 18 października

9.00-16.00 – Wystawa końcoworoczna, zwiedzanie pracowni, bezpłatne konsultacje

10.00-12.00
    Oficyna Studencka – Pocztówka z ASP Katowice, warsztaty, sala 105, Koszarowa 19