Wydział Projektowy 15.11.2023

Design w terenie! Design w BWA!

Projekt realizowany wraz ze studentami i studentkami dla galerii BWA Katowice.

• Design w terenie – User tests

Przez pięć dni pracujemy wraz pracownikami BWA Katowice i użytkownikami nad potencjałem BWA oraz możliwymi zmianami, które będą sprzyjać integracji, pobudzaniu aktywności społecznej, kreatywnemu działaniu.

Instytucje kultury to miejsca, w których powinniśmy się czuć dobrze, bezpiecznie i swobodnie.

Projekt jest realizowany w ramach studiów II stopnia prowadzonych na Wydziale Projektowym.

Projekt „Design w terenie” został dofinansowany przez Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię w ramach Programu „Metropolitalny Fundusz Wspierania Nauki” w latach 2022-2024.

• Design w terenie – Process

Po obserwacji, jakie są wrażenia gości BWA, osoby studiujące w katowickiej ASP opracowują koncepcje zmian tego miejsca. Funkcja instytucji kultury się ewoluuje – to nie miejsca zwiedzania, ale integracji, dyskusji, kreatywnych działań.
    Przestrzenie publiczne stają się trzecim miejscem naszego życia. A lubimy przebywać w przyjaznych przestrzeniach, gdzie realizujemy swoje potrzeby społeczne. Instytucje kultury, to przestrzenie do których przychodzimy przypadkiem, celowo, ale zawsze czujemy się zaproszeni.

Warsztaty prowadzą: GregorStrutz i MartaWięckowska.