Wydział Projektowy 07.06.2021

Design 32 – nowa odsłona prestiżowego konkursu

To już jedenasta edycja konkursu, w którym osiem polskich uczelni publicznych prezentuje po cztery najlepsze dyplomy projektowe z ostatniego roku. Jury złożone z cenionych ekspertów wybiera najciekawsze prace. Główna nagroda to 20.000 zł. Wyniki konkursu poznamy 19 czerwca.

Po dziesięciu edycjach Design 32, konkurs na najlepszy dyplom projektowy, zmienia formułę. Nadal organizowany jest przez Akademię Sztuk Pięknych w Katowicach. Nadal bierze w nim udział osiem publicznych uczelni artystycznych: Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku, Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach, Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie, Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, Akademia Sztuki w Szczecinie, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Nadal jest to jedyny taki konkurs w Polsce.

Po raz pierwszy prac nie będzie oceniać jury złożone z rektorów. To zadanie przejmują projektanci wybrani przez Radę Programową Konkursu. W ten sposób następuje przesunięcie akcentu z oceniania procesu projektowego na wskazywanie szans zaistnienia produktu na rynku.

Jury przyzna cztery nagrody: Nagrodę Rektorów, Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Prezydenta Miasta Katowice oraz nagrodę OPPO – mecenasa konkursu.

Nagroda Rektorów – 20.000 zł
Nagroda Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu – 15.000 zł
Nagroda Prezydenta Miasta Katowice – 7.000 zł
Nagroda OPPO – mecenasa konkursu